Başkasının Think'iyle Milletin Tank'ıyla Darbe Yapılmaz

Ne diyeyim bilemedim ki şimdi. Stajyerliğimi de sayarsak tam 33 yıllık gazeteciyim. Yurtta ve dünyada ne darbeler ne iç savaşlar gördüm ama hiç 15 Temmuz gibisine rastlamadım.
12 Eylül 1980 Darbesi’ni iliklerime kadar yaşadım. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün 7. katında siyasi şube nezaretinde işkenceye maruz kaldım. Ama işkence altındayken bile olan biteni yorumlayabiliyordum. Asker yönetime el koymuş sağcı solcu demeden herkesi askıya alıyordu, daha 16 yaşında nezarethaneler ile tanışan gencecik bir ülkücüyken bile darbelere karşı oldum. Hayatımın hiçbir döneminde, güç kullanarak yönetimi ele geçireceğine inanan insanları sevemedim.
12 Eylül’den günümüze yaşanan modern-post modern tüm darbeleri veya darbe girişimlerini yakından takip ettim.  Gazeteciliğe polis muhabiri olarak başladım. Önce ülke içindeki sonra da Ortadoğu coğrafyasında gerçekleşen tüm kanlı terör olaylarını ve tabi ki savaşları bizzat gazeteci olarak takip ettim.   Uzun yıllar da yurtdışı temsilcisi olarak Japonya’da kaldım ve diplomasi denilen ince sanatı yakından öğrendim.

 

tüm kitaplar